Hammaste valgendus

Kesklinna Hambaravi kliinikus kasutame Whitesmile FLÄSH valgendussüsteemi. Whitesmile on Saksamaalt pärit 20 aastase valgenduskogemusega ettevõte, mille uusim ning efektiivseim hammaste valgenduse lahendus on FLÄSH süsteem ning sari. FLÄSH Hammaste valgendus on professionaalne ning kiire meetod saada endale ligikaudu kaks tundi kestva protseduuri käigus säravamad ja heledamad hambad. Whitesmile FLÄSH suudab pakkuda patsiendile terviklahenduse nii kliinikus valgendamise kui ka koduse järelhoolduse osas.

Hammaste valgendamine on efektiivne ning kiire meetod saada endale säravalt valged hambad. Ligikaudu kaks tundi kestva protseduuri käigus on võimalik saavutada kuni 4 tooni heledamad hambad.

Kas valgendada või mitte valgendada?

Enne valgendusprotseduurile registreerimist oleks hea käia eelnevalt  Air-Flow hammaste soodapuhastuses ning konsulteerida arstiga soovi hambaid valgendada. Tegelikkuses on terve hammaskonna ühekordne keemiline mõjutamine valgendusgeeliga kordades ohutum, kui hammaste pidev kulutamine enamuste müügilolevate valgendavate hambapastadega, koduste valgenduskomplektide- või plaastritega.

Kui valgendamispiirkonnas on hambad puhtad, nähtavate täidisteta, olulise kulumiseta ja paljastunud hambakaelteta on paari aasta jooksul korra valgendusprotseduur täiesti lubatud.

Kuidas näeb välja valgendamise protseduur ?

Valgenduse protseduurile tulles määrab protseduuri läbiviiv assistent esmalt Teie hambatooni ning teeb Teie hammastest pildid. Viimased annavad võimaluse patsiendil oma silmaga näha enne ning pärast laservalgendust olevat hambatooni. Seejärel katab assistent patsiendi igemed spetsiaalse igemekaitsega, mis ei lase valgendusgeelil igemeid vigastada. Kui igemekaitse on fikseerunud alustab assistent valgendusgeeli pealekandmisega. Valgendusgeel valgustatakse laseriga 3 korda 1 min nii ülemisel kui alumisel hambakaarel. Seejärel jätab assistent valgendusgeeli veel 15 minutiks hammastele mõjuma. Aja lõppedes puhatatakse hambad geelist ning protseduuri korratakse kokku 3 korda. Seda muidugi juhul kui patsiendil ei esine tugevat hammaste tundlikkust või mõnd teist häirivat faktorit. Kui assistent märkab, et patsiendil ei ole protseduuri ajal kõik hästi on tal õigus protseduur koheselt lõpetada.

Mida teha, et Hammaste valgenduse tulemus säiliks kauem?

  • Valgendusprotseduuri läbimise järgselt tuleks mõelda ka oma harjumuste muutmisele. Tulemus püsib kordades kauem, kui kohvijoogid, tee ja mahlad juuakse otsekontakti vältimiseks esihammastega läbi kõrre. Samuti oleks soovitav peale punase veini joomist juua peale klaas vett või panna suhu valgendav närimiskumm.
  • Kindlasti tuleks kasutada kliiniku poolt soovitatud hambapastasid, et säilitada tulemust ning vältida hambapindade mehhaanilisi kahjustusi. Meie soovitame Opalescence ning Emmelle hambapatat
  • Kord aastas oleks hea teha Air-Flow pärlipesu protseduur ning puhastada hambad professionaali poolt;
  • Tulemuse säilimisele aitab kaasa ka koduse valgenduskomplekti kasutamine korra aastas. Sessioon tuleks teha 3-7 päeva pikk ning selle läbiviimise ajal tuleks järgida sarnast dieeti nagu peale Laaservalgendust (st. vältida hambaid määrivaid toiduaineid).

Hammaste valgendusjärgne hooldus

Esimesed kaks päeva EI TOHIKS KASUTADA toidus:

  • peaaegu kõiki taimseid tooteid, lubatud on vaid valge lihvitud riis, kõrgema sordi jahust valmistatud sai, valget keedetud kartulit, valget kapsast, lillkapsast;
  • teed (ka taimset), kohvi, koolat ja muid karastavaid jooke, kakaod, šokolaadi, maitseaineid, looduslikke veine ja teisi alkohoolseid jooke, ei tohiks suitsetada;
  • tööstuslikult toodetud tooteid, milles on kasutatud erinevaid looduslikke või kunstlikke värvained, näiteks puuviljalisanditega jogurteid, värvilisi dessertkreeme, šokolaadikohukesi, kiirsuppe, kastmeid, puljongikuubikuid, margariini, taimeõli;
  • tooteid, mis sisaldavad värvaineid (E100 – E180)

Rahulolevat naeratust!
FLÄSH hammaste valgenduse hinna leiad SIIT