10 asja, mida peaksid järgima enne hambaarsti juurde tulemist - Kesklinna Hambaravi

10 asja, mida peaksid järgima enne hambaarsti juurde tulemist

1. Broneeri aeg kas internetis või telefonitsi.

Töö paremaks organiseerimiseks on hea, kui järgitakse arsti soovitusi ning plaanitakse visiit enne suuremate probleemide ilmnemist. Loomulikult on alati võimalikud teatud ootamatused ja siis püüame alati pakkuda esmaabiaega nii kiiresti kui võimalik.

2. Jälgi sms-teavitust ja loe see läbi, et saada selgeks vastuvõtu koht ning jätta meelde õige aeg.

Ajagraafikuga arvestamine on meie kõigi päevakava alus. Kuna keskmine raviaeg on 1 tund, siis natuke ajagraafikust kõrvale kaldumist ei tekita olukorda, kus raviaega kohe napiks. Samas püüavad arstid püsida graafikus ning patsiendid on meil ka siiani olnud väga tublid ja kohusetundlikud, ning mitteilmumisel annavad sellest varakult teada. Ka liiklusesse toppama jäämisel võib alati meile helistada ning saame saadud infoga juba edasi tegeleda. Paljudel arstidel on ootelehed, kust saame ühe patsiendi mitteilmumisel kohe kutsuda järgmise abivajaja.

3. Püüa olla regulaarne ehk käia kontrollis vähemalt kord aastas ja enne, kui suus midagi väga haiget teeb.

Tavaliselt kord aastas või pooleteise aasta jooksul on suuõõnes oht tekkida muutustel, mis vajavad sekkumist. Need sekkumised ei ole suured, aga siis on välditud olukord, kus me nendime, et oleks natukegi varem tuldud…

4. Pese hambad ja suuõõs enne visiiti puhtaks.

See on lihtne yoimetada, sest meil on olemas korralikud hügieeniruumid, kus saab hommikul kodustki kaasa võetud hambaharjaga suuõõne puhtaks pesta.

5. Püüa mõelda, mis on need probleemid, mis sulle suus muret teevad: hammaste tundlikkus, toidu kogunemine, karedad pinnad, esteetilised küsimused, hammaste asendid jne.

Püüa paar päeva enne visiiti süües ja hammaste puhastamisel jälgida probleemsete kohtadega seonduvat. Kas on veritsust, hambaniidiga puhastamisel valulikkust, temperatuuritundlikkust(kas pigem külmale või soojale) , teravaid servi jne.

6. Milline on nende probleemide lahendamise järjekord sinu jaoks, mis on kõige kiiremat lahendamist vajav koht.

Arstile oma mõtetest, küsimustest rääkida plaanides püüa järjestada oma probleemid enne mõttes tähtsuse järjekorda. Kõige pakilisem asi kõige enne. See annab selguse, mis vajaks kõige kiiremat lahendamist. Arst räägib konsultatsiooni käigus ka sellest, mida tema näeb kõige olulisemaks ning siis lahendanud ära pakilise, liigutakse edasi koostöös vähem probleeme teinud kohtadesse kuni lõpuks saavad ravitud ka need patoloogiad, mida näeb vaid arst ja oskab riskidena hinnata.

7. Millises rütmis sooviksid ravi jätkata-kas kord kuus, pigem püüda ühel visiidil ravida rohkem hambaid või teha ühel visiidil üks hammas.

Alati on võimalik küsida järgneva visiidi ligikaudset maksumust kas siis ühe või mitme hamba üheaegse ravimise otsustamiseks. Suurematele töödele teeme hinnapakkumised. Mõned patsiendid soovivad ajakasutuse seisukohalt käia pigem harvem, aga teha näiteks 2.5 kuni 3 tundi tegeleda mitme hambaga.

8. Millised üldhaigused ja ravimid on need, mida hambaarst kindlasti peaks teadma.

See on vajalik patsiendi enda turvalisuse pärast. Oluline on arstile teatada oma rasedusest, kroonilistest haigustest, vere hüübimisega seotud patoloogiatest, kasvajatest, kõrgenenud vererõhust jne.

9. Kas soovid teada, millised suuhooldusvahendid on just sulle vajalikud.

Suuõõne hooldamiseks vajaminevaid hooldusvahendeid on palju. Oluline on teada, milline peaks olema hambapasta, kas vajad lisaks hambaniidile ja keelekaabitsale ka hambavaheharju. Hambaharju on ka tavalistest kuni ultraheliharjadeni. Hambavahede eest hoolitsemiseks on ka eelpool jutuks tulnud air-floss.

10. Lase end kanda mõttel, et teed enda tervise jaoks olulise ettevõtmise, mis möödub täpselt nii kiiresti ning asjalikus õhkkonnas nagu arst ja patsient koos loovad.

Kõigi eelnevate punktide järgimine annab hea ajakasutuse ning võimaldab paremini jõuda selleni, mis on olulisim ning milline lõpptulemus oleks parim patsiendi seisukohast.

Boonuspunkt: Korralikult läbimõeldud ja kalkuleeritud raviplaan on eduka ravi alus.

Teeme kõik jõupingutused üheskoos, et säiliks patsiendi oma hambad! Ka kõige paremini tehtud protees ei ole võrreldav oma hammastega.

Kas sul on kiire küsimus meie teenuste kohta?

Anna meile teada

Kasuta kõrval olevat vormi, et saata kiire e-mail. Meie adminisraatorid võtavad teiega ühendust esimesel võimalusel.

Kesklinna Hambaravi asub Südalinnas F.R. Kreutzwaldi ja Narva mnt. ristil.

Vaata maja lähemalt

© 2016, Kose hambaravi OÜ, Narva mnt 26, II korrus, Tallinn 10120, Eesti

E-mail: info@kesklinnahambaravi.ee, +372 660 6655, +372 55 515 635

Meie üksus Olümpia hotellis

Haigekassa lepingupartner

facebook3x

Broneeri aeg Leia meid

Lugupeetud patsient, 

 

Covid-19 laiaulatusliku leviku tõttu on kliinikus kehtestatud tavapärasest erinevad meetmed:

* Palume igal patsiendil täita kliinikusse saabudes COVID-19 tervisedeklaratsiooni;

* Haigustunnustega ja/või kõrgenenud kehatemperatuuriga patsient ei pääse plaanilisele ravile;
* Kliinikusse saabudes palume teostada käte desinfitseerimise ning kanda võimalusel kaitsemaski;
* Palume tulla visiidile üksinda. Alaealiste või saatjat vajavate patsientidega lubame kliinikusse maksimaalselt ühe saatja.
* Palume tulla visiidile täpselt õigeks ajaks, maksimaalselt 5 min varem. Registratuur võib paluda väga vara saabunud patsiente oodata kliinikust väljas.
* Palume teiste külastajatega järgida  distantsi nõuet.  

 

Lastega visiidile tulles palume neile eelnevalt selgitada, et seoses eriolukorraga on hambaarstid kaitsekostüümides-ning maskides nende kaitseks.

 

Kohtumiseni