Kui lapsel on jäävhambad suhu lõikunud võiks arvata, et nüüd saab edasi käituda nagu täiskasvanud inimese hammaste hoolduse korral. Paraku see nii ei ole, sest puberteediga käsikäes toimuvad hormonaalsed muutused tihtipeale väljenduvad igemetes ja hammaste tugiaparaadis. Samuti on selles eas lastel paljudel toitumis-ja hügieeniprobleeme.
Tihtipeale on lastel suus ortodontilised aparaadid, mis samuti halvendavad suuhügieeni.
Selles vanusevahemikus oleme palunud kabinetti külastada vähemalt kord kolmveerand aasta jooksul. Vaatame üle suuhügieeni ja hammaste seisukorra. Paljudel tänapäeva noortel ei ole enam auke hammastel, vaid hambakude hõreneb emaili alt. Hammastesse tekivad varjud ja õigeaegsel puhastamisel jäävad suuremad murrud ja kahjustused olemata. Selline lagunemisviis on ilmselt seotud toitumise ja stressiga. Kuna ümbritsev elu on pingeline, kool, trennid, ajanappus, kuskilt näppu haaratud kiirtoit, hakkab organism kasutama hambaid südame ja närvisüsteemi tööks vaja mineva mineraalide depoona. Ehk teisisõnu võtab hambast kaltsiumi jt mineraale. Olulist rolli mängivad ka tugeva mineraliseeriva toimega hambapastad, mis hoiavad hambapinna tugeva, aga hamba sees areneb siiski kaaries. Sellised probleemid lähevad ravimisele koos perearstiga.
Palju selgitame noortele valgenduspastadest, nende olulisest abrasiivsuse vahest, valgendusgeelidest ja kuidas saada hambad valgemaks ilma hambavaapa pöördumatuid kahjustusi tekitamata.
Kuni 19 aastastastele lastele on hambaravi meie kliinikus TASUTA!