Väljakujunenud hammaskond arenevas organismis

little-girl-3070206_1920Kui lapsel on jäävhambad suhu lõikunud võiks arvata, et nüüd saab edasi käituda nagu täiskasvanud inimesena. Paraku see nii ei ole, sest puberteediga käsikäes toimuvad hormonaalsed muutused tihtipeale väljenduvad igemetes ja hammaste tugiaparaadis. Samuti on selles eas lastel paljudel toitumis-ja hügieeniprobleeme.

Tihtipeale on lastel suus ortodontilised aparaadid, mis samuti halvendavad suu hügieeni.

Selles vanusevahemikus oleme palunud kabinetti külastada vähemalt kord kolmveerand aasta jooksul. Vaatame üle hügieeni ja hammaste seisukorra. Paljudel tänapäeva noortel ei ole enam auke hammastel, vaid hambakude hõreneb emaili alt. Hammastesse tekivad varjud ja õigeaegsel puhastamisel jäävad suuremad murrud ja kahjustused olemata. Selline lagunemisviis on ilmselt seotud toitumise ja stressiga. Kuna ümbritsev elu on pingeline.. kool, trennid, ajanappus.. kuskilt näppu haaratud kiirtoit, siis organism hakkab kasutama hambaid südame ja närvisüsteemi tööks vaja mineva mineraalide depoona. Ehk teisisõnu võtab hambast kaltsiumi jt mineraale. Sellised probleemid lähevad ravimisele koos p erearstiga.

Palju selgitame noortele valgenduspastadest, nende olulisest abrasiivsuse vahest, valgendusgeelidest ja kuidas saada hambad valgemaks ilma hambavaapa pöördumatuid kahjustusi tekitamata. Ka odavamalt, aga õigesti.

Kuni 19 aastastastele lastele on hambaravi meie kliinikus TASUTA, tasuda tuleb visiiditasu 5€.

Laste suutervise kohta on võimalik leida palju kasulikku infot leheküljelt SUUKOOL.EE.